Hírek

Újra a fiatalok

2014. április 24. csütörtök 20:13
Megtekintve: 977
A második dunavarsányi felmérésen női kajakban ismét egy fiatal versenyző, Farkasdi Ramóna nyert, mögötte a 2 héttel ezelőtti győztes, Nagy Flóra lett a második. A férfi sprintereknél őrzi jó formáját Dudás Miklós és a kenus Nagy Péter is.

Rajtol a szezon!

2014. április 23. szerda 20:22
Megtekintve: 873
Április 26-án immáron 21. alkalommal rendezi meg az Építők Margitszigeti Diák Kajak Club és a KSI SE a nagyszabású évadnyitó versenyt, az A-Híd Építő Kupát. Az idén negyven egyesület közel 1000 versenyzője száll majd vízre, reggel kilenc órától folyamatosan indulnak a futamok, és a győztesek természetesen az idén is megkapják az „Itt jön a győztes!” „A-Híd Építő kupa 2014” feliratú pólót.

A kenusok hasítottak

2014. április 23. szerda 20:20
Megtekintve: 992
Már a második időmérő versenyt rendezte meg a válogatott versenyzők számára Storcz Botond vezetőedző a dunavarsányi edzőtáborban. A 3x2000 méteres felmérőn a férfi kajakosoknál Noé Bálint, a kenusoknál a portugáliai edzőtáborozásáról nemrégiben hazatérő Vajda Attila volt a legjobb.

Nagy sikerrel debütált az utazó-edző program

2014. április 22. kedd 14:35
Megtekintve: 452
A húsvéti hétvégén, Hajdúnánáson edzőtáboroztak a világbajnokságra készülő kajakpólósok Prekel Dániel szakági vezetővel. Az idén induló utazó-edző program is bemutatkozott, a nagyok edzései mellett a helyi gyerekek is kipróbálhatták a sportágat.
Kategóriák: 2014EdzőKajakpóló

Egyre több a tagszervezet, egyre több a versenyző

2014. április 18. péntek 13:01
Megtekintve: 646
Bővült a sportág tömegbázisa és 1 év alatt számos új klub csatlakozott a Magyar Kajak-Kenu Szövetséghez, ez volt a fő gondolata a rendes éves közgyűlésnek, ahol a tagszervezetek küldöttei elfogadták a tavalyi évet érintő beszámolókat is.
Kategóriák: 2014közgyűlés

Kozák felpörgette Vajdát

2014. április 17. csütörtök 09:09
Megtekintve: 1032
Vasárnap véget ért hathetes edzőtáborozása az olimpiai bajnok Vajda Attilának. A szegediek legjobbja jónak ítélte meg a Portugáliában eltöltött napokat, már csak azért is, mert kiváló edzőpartnerre lelt a kétszeres olimpiai bajnok Kozák Danuta személyében.

Mohácson még gyerekcipőben járnak

2014. április 15. kedd 20:05
Megtekintve: 622
Tavaly még a sportág népszerűsítése, az idén azonban már a hagyományteremtés volt a cél Mohácson, ahol iskolások és felnőttek számára ismét megrendezte a Mohács Maximal Kajak-Kenu Team a medencés sárkányhajó versenyt. A jó hangulatú eseményen 27 csapat vett részt, a díjakat Storcz Botond és Weisz Róbert szövetségi vezetőedzők adták át.
Kategóriák: 2014Egyesület

Schmidt Gábor: Jól vizsgáztak az új helyszínek

2014. április 11. péntek 10:23
Megtekintve: 884
Elégedett a felnőtt válogatott kerettagok aktuális formájával a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szakmai alelnöke. Schmidt Gábor szerint az elmúlt hetekben az edzőtábor helyszíneken minden adott volt ahhoz, hogy a sportolók elvégezzék a megfelelő minőségű edzésmunkát.